1.Gün “İstanbul Tarihi Yarımada” 

Sabah saatlerinde misafirlerimiz ile birlikte İzmir Adnan Menderes Havaalanında buluşmamızla programımız başlayacaktır. Yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir uçuşun ardından İstanbul’a varışımız ile rehberimizle buluşuyor ve otobüsümüz ile rehberimizin anlatımları ile Tarihi Yarımada ziyaretimiz gerçekleştiriyoruz. Program içerisinde görülecek yerlerimiz arasında Osmanlı Döneminin imparatorluk haline geldiği döneme tanıklık etmiş en önemli kültür miraslarımızdan Topkapı Sarayı, Bizans Döneminden günümüze kalan en etkileyici mekânlardan sürekli canlı bir alan Hipodrom(At Meydanı) ve en etkileyici kutsal yapılar arasında karşılıklı olarak birbirlerine bakan iki güzide eser Sultanahmet Camii ve Ayasofya. Gezi içerisinde rehberimizin uygun bulacağı saatlerde öğle yemeği alınacaktır.

Tur bitiminde serbest zaman alındıktan sonra günün yorgunluğunu atabileceğimiz otele gidişimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme otelimizde.

2. Gün “Boğaz Havası”

Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından otobüsümüzle birlikte boğaza doğru yola çıkıyoruz. Aracımız bizleri Dolmabahçe Sarayına bırakacak. Bu görkemli milli sarayımızı gezdikten sonra hemen yakınındaki Valide Sultan Camii önünden kalkmakta olan teknemizle Boğaz Turuna çıkıyoruz. Baştanbaşa boğaz kıyılarını gezdikten sonra teknemiz bizi Eminönü İskelesi’ne bırakacaktır.

Bu tarihi meydanda tüm misafirlerimize Eminönü’nün meşhur balık ekmekçilerinde öğle yemekleri için serbest zaman veriyoruz. Bölgede göreceğimiz yerler arasında Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı bulunuyor. Bu büyülü ortamları dolaştıktan sonra bir diğer durağımız Eyüp Sultan Türbesi ziyaretimizi yapacağız. Misafirlerimizin içlerini huzurla dolduracak bir ortam bulacağı Eyüp Sultan Türbesini ziyaretimizden sonra Miniatürk Açıkhava Müzesini gezeceğiz. 60.000 metrekarelik bir alana küçük bir Türkiye sığdıran bu ziyaretimizin ardından otobüsümüz bizleri, dönüş yolculuğuna başlayacağımız havalimanına bırakacaktır. Bilet işlemlerimizin ardından yaklaşık 1 saat sürecek olan uçuşumuzla İzmir’e varışımız gerçekleşecek bir sonraki Akide Turizm seyahatinde siz değerli misafirlerimizle tekrar görüşme dilekleriyle ayrılarak turumuzu tamamlayacağız.