1.Gün İzmir - İstanbul Sabiha Gökçen – Dubai

Gezimizin ilk günü, akşam saat 20:30’da İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda  Pegasus Kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yollarına ait PC 123 sefer sayılı İzmir-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuza geçiyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuşumuz ardından İstanbul Sabiha Gökçen iç hatlar terminalinden valizlerimizle birlikte dış hatlar terminalinde bulunan Flydubai kontuarı önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Flydubai Hava Yolları FZ754 sefer sayılı İstanbul-Dubai 01:15 uçuşumuz ile yerel saat ile 07:25’de Dubai Uluslar Arası Hava Alanına varışımız gerçekleşiyor. Pasaport işlemlerinden sonra rehberimiz tarafından karşılanacağız. Havalimanından otobüsümüz ile birlikte ayrılarak kahvaltımızı almak üzere İstanbul Flowers’a geçiyoruz. Burada alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuz başlıyor. Yaklaşık 6 saat sürecek olan Türkçe rehberli panoramik şehir gezimizde; Dubai’yi iki bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları, Emirates Towers, Sheikh Palace, Gökdelenler Caddesi, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab, Jumeirah Palmiye Adası göreceğimiz yerler arasında. Gezinin ardından, ilk günün yorgunluğunu üzerimizden atmak üzere otele doğru hareket ederek, yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Akşam Yemekli Dhow Cruise Gezisi’ne katılma imkanı sunuluyor. Geceleme otelimizde.

2.Gün Dubai

Otelimizde alınan kahvaltıdan sonra, otelin lobisinde kararlaştırılan saatte buluşuyoruz. Otobüsümüz ile otelden ayrıldıktan sonra ilk durağımız, Dubai’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Emirates Mall. Buradaki serbest zamanla birlikte öğlen 15:00 civarında otelimize geri dönüşümüz gerçekleşecek. Alacağımız serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak Akşam Yemekli Çöl Safari Programı gerçekleştirilecektir. Katılan misafirlerimize unutulmayacak deneyimler yaşatacak olan Çöl Safarisi’nde 4x4 jiplerle birlikte yapacağımız program sonunda çölde kurulan bedevi kampında açık büfe akşam yemeğimizi almış olacağız. Safari programımızın ardından otelimize geri dönüşümüzü yapacağız. Geceleme otelimizde.

3.Gün Dubai

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan tam gün rehberli olarak devam edecek Abu Dhabi programına geçeceğiz. Yedi emirliğin başkenti olan Abu Dhabi gezimiz sırasında öğle yemeğimizi de almış olacağız. Basra Körfezi kıyısındaki eski bir balıkçı köyü olan ve bir ada olmasına rağmen köprülerle ana karaya bağlı bu başkent, bizleri mimarisine hayran bırakacak. Günümüzün büyük bölümünü geçirdikten sonra otelimize dönüp serbest zaman alacağız. Akşam yemeği için ekstra bir alternatif olarak Dubai’nin en iyi restoranlarından biri olan Al Qasr Lübnan Tavernasında set menü şeklinde alacağız. Dubai’deki bu son gecemizi eğlenceli bir şekilde noktaladıktan sonra aracımızla otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Dubai-İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla birlikte belirtilecek olan saatte lobide buluşuyoruz. Otel çıkış işlemlerimizin ardından otobüsümüzle birlikte dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall ilk durağımız olacak. Burada bulacağımız son alışveriş zamanı sonrası ile birlikte ekstra olarak dileyen misafirlerimizle birlikte 828m.lik dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa Tower’a çıkarak kahve keyfini yaşayacağız.  Burj Khalifa gezimizin ardından akşamüzeri 18:00 sularında tüm misafirlerimizle birlikte toplu olarak Dubai Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Flydubai Hava Yolları’na ait FZ753 sefer sayılı Dubai-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşuna katılmak için bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. Uçuşumuzun ardından İstanbul’a varışımız tahmini olarak 00:15.  Dış hatlardan valizlerimiz ile birlikte iç hatlara geçip Pegasus Hava Yollarına ait PC 114 sefer sayılı 06:30 daki ilk uçakla birlikte İzmir Adnan Menderes Havalimanına inişimizi gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte turumuzu tamamlıyor bir sonraki Akide Turizm seyahatinde tekrar görüşme dileklerimizle ayrılıyoruz.